واقع در قاره : آسیا
پایتخت : ماله
واحد پولی : روفیا
زبان : دیوهی
جمعیت : 328,000 نفر
وسعت : 298 کیلومتر مربع
مالدیو - MALDIVES

کشور مالدیو

مالدیو کشوری است جزیره ای واقع در اقیانوس هند و در جنوب غربی هند.پایتخت مالدیو ماله است.از نظر جمعیت و مساحت کوچکترین کشور قاره آسیا می باشد.زمینهای این کشور 1.5 متر از سطح دریا ارتفاع دارند به همین خاطر کم ارتفاع ترین کشور جهان محسوب می شود.بلندترین نقطه این کشور فقط 2.4 متر ارتفاع دارد.

پرچم کشور مالدیو

پرچم مالدیو رنگی سرخ رنگ دارد که یک مستطیل بزرگ سبز در وسط آن قرار داردو هلال ماه سفیدی به صورت عمودی و رو به بخش پرواز پرچم جای گرفته است.رنگ سرخ پرچم یادآور خون قهرمانان ملی است که در راه کسب استقلال, حق حاکمیت مردم و در دفاع از کشورشان از جان خود گذشتند.مستطیل سبز نماد زندگی و همچنین بیانگر صلح است. هلال ماه سفید نشان اسلام و ایمان اسلامی ملت مالدیو است.

مذهب مردم مالدیو

اسلام دین رسمی کشور مالدیو است پیشینه اسلام در مالدیو به قرن دوازده میلادی باز می گردد هنگامی که دریانوردان مسلمان عرب به این سرزمین آمده اند. در سابق بیشتر ساکنان مالدیو پیرو دین بودا بوده اند.

موقعیت جغرافیایی مالدیو

جزیره های مالدیو بر روی فلات زیر آبی چاگوس – لاکادیو قرار گرفته است. مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی هندوستان قرار گرفته و کوتاه ترین فاصله آن تا کرانه های هند 600 کیلومتر است.جمهوری مالدیو مجمع جزایری متشکل از 1192 جزیره مرجانی است.این جزایر در پهنه ای آبی 90 هزار کیلومتر مربع پراکنده اند ولی کل مساحت خشکی آنها فقط 298 کیلومتر مربع است.بزرگترین جزیره مالدیو تنها 5 کیلومتر مربع مساحت دارد.200 عدد از جزایر مسکونی بوده و 88 جزیره دیگر دارای اقامتگاه های گردشگری هستند.
زبان مردم مالدیو

دیوهی زبان رسمی مردم کشور مالدیو می باشد این زبان هندواروپایی است و شباهتهایی با زبان سینهالی قدیم دارد.زبان و مردم کشور مالدیو را با نام دیوهی می شناسند. واژه دیبجات و دیباجات که در فارسی و عربی در قدیم برای مالدیو استفاده می شد نیز شکلی از همین واژه دیوهی می باشد.

جمعیت مردم مالدیو

جمعیت مردم مالدیو 328000 نفر می باشد.

اقتصاد کشور مالدیو

کشاورزی, ماهیگیری و گردشگری سه رکن اصلی اقتصاد کشور مالدیو می باشد.فعالیت های مالدیو در بخش کشاورزی, نارگیل, ذرت, ارزن, سیب زمینی شیرین و میوه جات می باشد.صنعت کشتی سازی نیز در این کشور فعال می باشد و مردم آن به صنایع دستی علاقه مندند.صادرات مالدیو ماهی, گوشت, نارگیل و صنایع دستی می باشد.

گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است و بعد از آن شیلات در جایگاه دوم قرار دارد.20% نیروی کار کشور مالدیو جذب شیلات می باشند.

واحد پول مالدیو

روفیا مالدیو (MRF)  واحد پول کشور مالدیو می باشد. نام روفیا از کلمه هندی روپیا یا روپیه گرفته شده است.هر روفیا معادل 250 ریال می باشد.

اختلاف ساعت تهران و ماله

اختلاف ساعت تهران با ماله 01:30 ساعت می باشد. ماله 01:30 ساعت از تهران جلوتر است به طور مثال اگر الان ساعت در تهران 06:00 صبح باشد  زمان در ماله 07:30 صبح است.

طول پرواز تهران تا ماله

طول پرواز تهران تا ماله حدود 5 ساعت است که با توجه به اختلاف ساعت اگر از تهران ساعت 10:00 صبح پرواز داشته باشیم ساعت 04:30 بعد ازظهر در فرودگاه ماله فرود خواهیم آمد.

 

کشور زیبای مالدیو

کشور زیبای مالدیو

سواحل آرام مالدیو

سواحل آرام مالدیو

مالدیو

مالدیو